TASVG Results January 2016

Team Athletics SVG Results as January 16, 2016

EVENT: 1500 U 18 Male

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Slyford Lampkin

IT DAT ACADEMY

4.46:18

1

Truloni McKenzie

SMSS

4.48:22

2

Newman Peters

SMSS

4.59:20

3

Sobato McDowald

XCEL

5.00:81

4

Jomarie Phillips

SMSS

5.17:32

5

Kevin Bynoe

SMSS

5.30:14

6

Dimitri Roberts

IT DAT ACADEMY

5.41:84

7

 

EVENT: 1500 U18 Females

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Zita Vincent

HP

5.38:17

1

 

EVENT:1500 U20 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Akani Slater

IT DAT ACADEMY

4.36:98

1

Caswell Lewis (20+)

IT DAT ACADEMY

4.40:09

2

Cyron Lewis (20+)

XCEL

4.44:51

3

Akeen Benn

IT DAT ACADEMY

5.07

4

 

 

EVENT: 100m Under 13 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Kyle Lawrence

SMSS

13.50

1

Alpha Creese

SMSS

14.67

2

Shamar Williams

SMSS

14.95

3

Kevin Shallow

 

15.08

4

 

EVENT: 100m U15 Females

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Genisha Thomas

IT DAT ACADEMY

13.34

1

Britney Simmons

HP

14.31

2

Shemicia Mason

HP

14.78

3

Mourica Lewis

HP

15.94

4

Akelia Shallow

HP

16.46

5

 

EVENT: 100m U15 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Teronia Lavia

SVGS

12.59

1

Kirk Hamlet

 

14.64

2

Stephen Francis

SMSS

15.32

3

Kyle Da Silva

SMSS

15.78

4

 

EVENT: 100m U 15 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Darriel Jack

SVGS

12.99

1

Ragean McLean

SMSS

13.83

2

Ethan Snagg

SMSS

14.27

3

Lorenzo Bobb

SMSS

14.73

4

 

EVENT: 100m U 15 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Handel Roban

XCEL

12.71

1

Javis Browne

SMSS

12.85

2

Omarion Samuel

XCEL

12.99

3

Courtney Joseph

SMSS

14.01

4

 

EVENT: 100m U 15 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Antonio Richardson

SMSS

12.24

1

Kimani Hull

IT DAT ACADEMY

13.11

2

Andris Denny

SMSS

13.33

3

Stephen Williams

XCEL

14.36

4

Derag Williams

XCEL

17.15

5

 

EVENT: 100m U 18 Females

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Shantel Williams

CHATOYER

12.36

1

Blessie Richardson

HP

14.03

2

Colisa Fraiser

HP

14.34

3

Lezane Harry

HP

15.02

4

Nickyce Daniel

HP

15.11

5

Teasha Culzac

IT DAT ACADEMY

15.67

6

 

EVENT: 100m U 18 Males           

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Zarique May

IT DAT ACADEMY

11.78

1

Kyle Miller

HP

11.90

2

Marvin Douglas

HP

12.55

3

Mikhail Browne

SVGS

12.90

4

 

EVENT: 100m U 18 Males           

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Curtran Myle

SMSS

 

1

Shavique Loman

HP

 

2

Junte Baptiste

HIS

 

3

Haquiem Noel

SMSS

 

4

Christopher Harry

IT DAT ACADEMY

 

5

Emmanuel Mecasaie

IT DAT ACADEMY

 

6

 

EVENT: 100m U 18 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Shemar Welcome

HP

11.43

1

Javon Rawlins

SVGS

11.53

2

Klemon Antoine

IT DAT ACADEMY

11.55

3

Dofique Simmons

HP

12.00

4

 

EVENT: 100m U18 Females

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Deslorn Lawrence

IT DAT ACADEMY

12.43

1

Laeisha France

IT DAT ACADEMY

12.66

2

Kyra Schubert

IT DAT ACADEMY

12.96

3

 

EVENT: 100m U20 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Shonari Thomas

XCEL

11.82

1

Kevin Caesar

XCEL

12.02

2

Akeem Benn

IT DAT ACADEMY

12.10

3

 

EVENT: 100m U20 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

McKish Compton

XCEL

11.28

1

Godwin Roban

SVGS

11.91

2

Leon Roberts

SMSS

12.06

3

Andre

IT DAT ACADEMY

12.84

4

 

EVENT: 100m 20+ Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Keron Arthur

XCEL

11.03

1

Lawrence Arthur

XCEL

11.34

2

Collin Roache

IT DAT ACADEMY

11.38

3

Lanzo Bascombe

IT DAT ACADEMY

12.06

4

 

EVENT: 300m U 13 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Kyle Lawrence

IT DAT ACADEMY

46.64

1

Shemar Williams

SMSS

49.42

2

Alpha Creese

SMSS

55.81

3

 

EVENT: 400m U 13 Females

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Grenisha Thomas

IT DAT ACADEMY

1.06:10

1

Shanel Lampkin

IT DAT ACADEMY

1;08:37

2

Alliyah Frederick

IT DAT ACADEMY

1.09:27

3

Britney Lewis

HP

1..20:03

4

Akasha Bess

CHATOYER

1.21:06

5

Akelia Shallow

HP

1.34:70

6

 

EVENT: 400m U 15 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Handel Roberts

XCEL

1.01:32

1

Antonio Richardson

SMSS

1.02:22

2

Ravern Barker

SMSS

1.04:87

3

Andras Denny

SMSS

1.09:66

4

Darrel Jack

SVGS

1.09:91

5

Stephen Williams

XCEL

1.10:41

6

Courtney Joseph

SMSS

1.10.72

7

 

EVENT: 400m U15 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Jevoni lavia

SVGS

1.01:41

1

Kimani Hull

IT DAT ACADEMY

1.05:34

2

Omarion Samuel

XCEL

1.05:62

3

Regan Meleen

CHATOYER

1.09:26

4

Ehan Snagg

 

1.09:94

5

Stephen Francis

 

1.17:59

6

Lorenzo Bobb

 

1.22:37

7

Kyle Da Silva

 

1.22:66

8

 

EVENT: 400m U 18 Females

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Shantel Williams

CHATOYER

1.00:06

1

Sorenya Miller (20+)

IT DAT ACADEMY

1.00:20

2

Zita Vincent

HP

1.07:23

3

Blessie Richardson

HP

1.11:45

4

Shania Peters

 

1.14:34

5

Kyra Schubert

 

1.14:48

6

Nakita Richardson

IT DAT ACADEMY

1.18:88

7

Nirese Daniel

HP

1.30:95

8

 

EVENT: 400m U 18 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Tarike Anthony

SMSS

55.08

1

Khanig Robin

SMSS

56.03

2

Sobato McDowald

SVGS

58.22

3

Zarike May

IT DAT ACADEMY

1.01:28

4

Jomarie De Freitas

SMSS

1.02:61

5

Emmanuel McKase

IT DAT ACADEMY

1.04:75

6

Hagian Noel

SMSS

1.12:61

7

 

 

1.61:90

8

 

EVENT: 400m U 18 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Yonick Murray

IT DAT ACADEMY

52.82

1

Keon Johnson

XCEL

54.75

2

Donique Simmons

HP

57.28

3

Curtran Myle

SMSS

57.50

4

 

 

1.00:15

5

 

 

1.04:43

6

 

 

1.06:43

7

 

 

 

8

 

EVENT: 400m U 18 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Truloni McKenzie

SMSS

55.41

1

Junta Baptiste

HIS

57.34

2

Clemon Antoine

IT DAT ACADEMY

58.34

3

Newman Peters

SMSS

58.76

4

Terique Scott

IT DAT ACADEMY

59.34

5

Omar Cumberbatch

IT DAT ACADEMY

1.01:13

6

Kyle Miller

HP

1.10:13

7

 

 

1.11:76

8

 

EVENT: 400m U 20+ Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Kimorie Shearman

IT DAT ACADEMY

49.67

1

Oj Jackson

IT DAT ACADEMY

52.17

2

Roger Ottley

IT DAT ACADEMY

53.81

3

Lawrence Arthur

XCEL

57.81

4

Xavier Ollivierre

IT DAT ACADEMY

59.74

5

 

EVENT: 400m 20+ Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Josh Hamilton

IT DAT ACADEMY

51.80

1

Keron Arthur

XCEL

53.48

2

Rayon Clarke

XCEED

54.23

3

Aravinda Shallow

IT DAT ACADEMY

54.80

4

Collin Roache

IT DAT ACADEMY

55.13

5

Patrick De Freitas

 

57.84

6

 

EVENT: 400m U 20 Males

NAME

SCHOOL/CLUB

HT/DST/TIME

POS

Dexroy Wilson

IT DAT ACADEMY

52.16

1

Akani Slater

IT DAT ACADEMY

52.20

2

Godwin Roban

SVGS

52.38

3

Ryan John

IT DAT ACADEMY

53.41

4

Hasheem Daniel

IT DAT ACADEMY

54.38

5

McKish Compton

XCEL

55.70

6

Jamile Richards

IT DAT ACADEMY

55.88

7

Shomari Ellis

XCEL

1.05:41

8

 

Sharing is caring!